Ez meg az

A szalvéta használata

 
Miután asztalhoz ültünk, először is elvesszük az összehajtogatott szalvétát. Kihajtogatjuk és az ölünkbe terítjük. Egyes elegáns éttermekben ezt a műveletet maga a pincér végzi el nekünk. Ha a szalvéta a földre esik, ne hajoljunk le utána. Az etikett szabályai szerint ebben az esetben egy újat kell kérnünk.
Az étkezés végén a szalvétát a tányér mellé kell tennünk. Ügyeljünk arra, hogy ne legyen nagyon gyűrött. Ne hagyjuk a széken, és ne is hajtsuk össze, mert ez azt jelentené, hogy feltételezzük, a gazda még fel fogja használni azt, anélkül, hogy előbb kimosná. A babona szerint, ha valaki a székén hagyja a szalvétáját, az azt jelenti, hogy többé nem fog ahhoz az asztalhoz ülni.
 

Okosságok

 
A száraz dió újra jóízű lesz, ha néhány órára tejbe áztatod, lecsepegteted, és megszárítod, mielőtt felhasználnád.
 
Darált dióhoz,mákhoz tegyél cukrot,porcukrot,rázd össze,úgy tedd dobozba,vagy üvegbe,nem avasodik meg.
 
Ha a süteménybe vagy krémbe tojáshabot is kell keverni, azt mindig óvatosan, könnyedén add hozzá. A habverőt nem szabad a keverőtál széléhez ütögetni, mert a habban levő levegő eltávozik.
 
A petrezselymet csak akkor tedd az ételbe, amikor már elkészült, mert főzés közben a vitamintartalma csökken.
 
A fejes salátát sose vágd késsel, mert a vágás mentén a levelek hamar meglöttyednek, hanem tépkedd apróra a leveleket, és nejlonzacskóban tároljuk a felhasználásig.
 
Ha a forró puding tetejére kevés porcukrot szórunk, nem fog megbőrösödni.
 
A ágódeszkánkról úgy távolíthatod el az erős hagyma vagy halszagot, hogy egy evőkanál ecettel vagy fél citrommal jól bedörzsölöd, utána pedig hideg vízzel alaposan leöblíted.
 
A fokhagymát tűzzük fogpiszkálóra és így tegyük húsra, főzelékbe, vagy levesbe. Az étel elkészülte után könnyen eltávolítható.